İranOrtadoğuSuriye

Barış ve dostluk dünyanın çeşitli dinlerini birbirine bağlıyor

Suriye’ye Barış Ziyaretçilerinden biri “Barış, dostluk, aşk, umut ve inanç, muhtelif dinler yoluyla dünya halklarını birbirine bağlıyabilen faktörlerdir” dedi.

Suriye’ye Barış Ziyaretçilerinden Dave Smith dün İsfahan kentinde düzenlenen Suriye’de Barış İçin Dinlerin Yakınlaşması konulu toplantıda yaptığı konuşmada, kendisinden dinler, milletler ve dinin rolü hakkında konuşması istendiğini belirterek “İslam ve Hıristiyanlıkta ve bir de Şiiler, Sünniler ve Protestanların inançlarında birbirlerine ve başka dinlere göre farklılıklar ve çelişkiler olmuştur. Ama şimdi şöyle bir soru söz konusu: Bizleri barışa davet eden, farkılı grupları barışa çeken dinler nasıl bugün bizleri ortak bir noktada birleştiriyorlar” dedi.

Dave Smith daha sonra şöyle konuştu: “Bu soruya İncil’de şöyle cevap veriliyor: İnanç, aşk ve umut hayatta, bir binayı ayakta tutan 3 sütuna benzerler. Bunlardan herbiri yıkılırsa, diğerleri de devrilirler.”

Smith ayrıca “Barış, dostluk, aşk, umut ve inanç, muhtelif dinler yoluyla dünya halklarını birbirine bağlıyabilen faktörlerdendir” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (21) içerik yüklenmiştir.