HaberlerİranOrtadoğu

Barışçıl nükleer teknoloji İran’ın hakkıdır

Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı El Zahrani, İran İslam Cumhuriyetinin barışçıl nükleer programını desteklediğini açıklarken NPT üyesi her ülkenin ve başta da İran’ın barışçıl amaçlar için nükleer teknolojisini geliştirme hakkına sahip olduğunu belirtti.

Beraberindeki üst düzey bir heyetle Tahran’a gelen El Zahrani İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani ile yaptığı görüşmede İran’ın nükleer faaliyetlerinin barışçıl olduğunu vurgulayarak “İran’ın nükleer faaliyetleri sadece barışçıl nitelik taşıyor” dedi.

İran’ın Filistin armağanlarına verdiği manevi desteği takdirle karşılayan El Zahrani “bölgenin Müslüman ülkeleri ve özellikle Bahreyn, İran’ın Filistin’deki mazlumların savunması ve desteklenmesi konusundaki öncülüğünden onur duyuyor ve bu çabayı İslam Dünyası’nın övünç kaynağı olarak görüyor” dedi.

İran’ı önemli, güçlü ve köklü kültür ve uygarlığa sahip bir ülke olarak niteleyen El Zahrani Bahreyn Kralı’nın tüm alanlarda İran ile ilişkilerin ve iş birliğinin gelişmesine özen gösterdiğini ve ilişkilerin daha da gelişmesi yönünde yeni ufukların açılmasını beklediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.