FilistinHaberlerOrtadoğu

Baş düşmanımız siyonist rejim İsrail’dir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının baş düşmanının Siyonist işgalci olduğunu söyleyerek, Filistinlilerin Arap halklarına saygı duyduklarını ve Arap ülkeleriyle ilişkilerinin stratejik ve sabit ilişkiler olduğunu belirtti.

Başbakan Heniyye, Filistin Hükümeti’nin dün akşam (22 Temmuz Perşembe) başarılı öğrenciler için düzenlediği ödül töreninde konuştu. Gazze’deki Filistin Hükümeti’nin uzlaşı için elini uzattığını ve uzlaşı seçeneğine bağlı olduğunu bir kez daha vurgulayan Heniyye, Ramallah’taki Fetih yönetimini kararlarını dış baskıların etkisi altında kalmadan almaya çağırdı.

Filistinliler arası uzlaşının sağlanmasını geciktiren nedenin Amerikan vetosu ve Fetih yönetiminin dışarıya bel bağlaması olduğuna işaret eden Heniyye, Filistin Hükümeti’nin uzlaşı ve birlik çağrısını yineledi.

Aktivistlerin Gazze’ye uygulanan ablukanın kırılması için gösterdikleri çabaları öven Heniyye, dört yıldır abluka altında tutulan Gazze Şeridi’ne karadan ve denizden insani yardım kafileleri göndermeye devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Gazze’de vatandaşın huzur ve güvenliğini bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini ifade eden Heniyye, Gazze topraklarında işgal güçlerine hizmet için çalışan ellerin kesileceğini bildirdi.

Konuşmasında başarılı öğrencileri de kutlayan İsmail Heniyye, hayallerini gerçekleştirmek için uzun bir geleceğin kendilerini beklediğini söyledi.

Filistin Hükümeti’nin başarılı öğrencilere “Özgürlük Filosu Şehitleri Kafilesi” adını verdiğini belirten Heniyye, bunun Türk halkına vefa göstergesi olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.