FilistinHaberlerOrtadoğu

Bataş: İsrail’in Suriye’ye Saldırması Filistin’e Saldırı Demektir

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halit el-Bataş, İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırısının Filistin’e de saldırı anlamına geldiğini belirterek, Filistin konusunun çözümünün tek yolunun geri dönüş gösterilerinin artması olduğunu ifade etti.

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halit el-Bataş dün yaptığı açıklamada; geri dönüş gösterilerinin devam etmesi, Gazze Şeridi’ne yönelik kuşatmanın sona ermesi ve Yüzyıl Anlaşmasına karşı çıkılması konularına değindi.

El-Bataş geri dönüş ve kuşatmanın kaldırılması için yapılan gösterilerin 100. günü münasebetiyle Filistin el-Yevm haber ajansına verdiği röportajda; geri dönüş gösterileri Filistin konusunun unutulması amacıyla yapılan tüm çabalara karşı çıkmak için yapılmaktadır. Filistin konusunun çözümünün tek yolu geri dönüş gösterilerinin sürmesi, direniş seçeneğinin saklı tutulması ve Filistin’deki hakkımızdan vazgeçilmemesidir, ifadelerini kullandı.

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden el-Bataş daha sonra, Siyonist Rejimin Suriye’ye yönelik saldırılarına işaret ederek; Suriye’ye saldırmak Filistin’e saldırmak demektir çünkü Siyonist düşman Arap ve İslam ümmetinin ortak düşmanıdır, dedi.

Siyonist Rejim’e ait savaş uçakları 4 gün önce Suriye ordusunun Kuneytra dolaylarında bulunan üssünü hedef aldı. 2 Füze ile yapılan bu saldırı Suriye hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.