HaberlerİranOrtadoğu

Batı ekonomisinin yıkılması engellenemez

Eyaletler gezilerinin çerçevesinde dün Zencan eyaletine giden Cumhurbaşkanı, “Amerikan ve Avrupa liderleri yüzlerce kere toplansalar bile batı ekonomisinin yıkılmasını önleyemezler”dedi.

Zencan eyaletinin önde gelen ruhani ve din adamları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, bu eyaletin içinde yüzlerce alim, fekih, mücahit ve İslama aşık olan insanlar yetiştirildiğini söyledi.

Konuşmasının devamında dünyada meydana gelen büyük gelişmeler ve değişiklileri hatırlatan Ahmedinejad, “Hümanizm ve liberalizm düşüncesi 100 yıl öncsinden dünyanın her tarafını sarmıştı, çoğu insanlar ondan etkilenmişti ve dünyadaki politika ve ekonomi ilişkileri onun temelinde kurulmuştu”dedi

Ahmedinejad, bu düşüncenin kalıbında insanın ilahi hükümlerinden uzaklaştırıldını ve uyguladıkları yapmacık yasalar çerçevesinde halkların zengin kaynaklarını yağmaladıklarını söyledi.

Büyük güçler bu bağlamda İran İslam Cumhuriyeti düzenini yıkmak istediklerinde İran halkının direnişi ile karşılaştıklarını ve bu hususta umutsuzluğa kapıldıklarını dile getiren Ahmedinejad, onlar güçlü İran’ı kontrol etmek istediklerini ve daha da güçlendirilmesini önlemek için seferber olduklarını kaydetti.

Allah’ın lütfüyle batının politika, ekonomi ve kültürel yapıları yıkılmakta olduğunu konuşmasının devamına ekleyen Cumhurbaşkanı, “Amerikan ve Avrupa liderleri yüzlerce kere toplansalar bile batı ekonomisinin yıkılmasını önleyemezler”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.