HaberlerOrtadoğuSuriye

Batı Ğuta’da İsrail ve ABD’nin Hayalleri Suya Düşürüldü

Siyasi partilerin çatısı altında toplandığı ve siyasi çalışmaların yanı sıra demokratik yapının temel dayanaklarını teşkil eden Ulusal İlerici Cephe merkez kurulu cephe genel sekreter yardımcısı Omran el Zoubi başkanlığında bir araya geldi.

Toplantıda Suriye’nin halkı, ordusu ve Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın azim ve kararlılıklarıyla vatan toprağının her karış toprağını terörden kurtarma, ulusal birlik ve egemenliği savunma ısrarının altını çizdi.

Suriye’nin terörle mücadeleye eş zamanlı olarak siyasi çözüm ve ulusal uzlaşmalara özeninin altı çizildiği toplantıda ordu birliklerimizin muhtelif isimler altında faaliyet gösteren ve Suriye’ye karşı savaşta edat olarak kullanılan terör örgütlere karşı başarılarına dikkat çekildi.

Cephe genel sekreter yardımcısı Zoubi ordu birliklerinin teröre karşı zaferleri ışığında cephenin muhtelif illerde ve bölgelerde ulusalcı çalışma ve rolünü etkinleştirme önemini belirtti.

Baas Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Hilal Hilal ise toplantıda bu süreç içinde yeniden yapılandırma ve vatandaşların gereksinimlerini temin etme çabalarının yoğunlaştırılması önemini ifade etti.

Cephe Merkez Kurul üyesi ve Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ Suriye halkının yaşam koşullarını iyileştirme amaçlı olarak hükümet ile koordinasyon içinde mecliste tartışılıp onaylanan yasama kararlarına ışık tuttu.

Kurul üyesi Başbakan İmad Hamis ise aralarında enerji, sosyal destek ve yolsuzlukla mücadele gibi önemli meselelerin çözümünde tüm devlet kurumları arasında koordinasyon ve işbirliğinin önemini belirtti.

Kurul üyesi başbakan yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid Muallim ise Suriye ordusunun teröre karşı zaferleri ışığında Suriye konusunda bölgesel ve uluslar arası son gelişmelere ışık tutan bir brifing takdim etti.

Muallim Şam kırsalının Batı Ğuta Bölgesini Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerden tamamen kurtarmasının bu teröristleri edat olarak kullanan ABD ve İsrail’in tüm planlarını ve hayallerini suya düşürdüklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.