HaberlerİranOrtadoğu

Batı kadına iradesiz bir işçi olarak bakmaktadır

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, batının kadına olan bakış açısını eleştirirken “Kapitalist düzende kadınları iradesiz bir işçi olarak istiyorlar” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad yurt içi gezi programı olarak Benderabbas’a yaptığı ziyareti kapsamında dün bölgenin müdürleriyle düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada “Günümüzde batı kendi Kapitalist düzenini çeşitli ülkelerde yayarken, insani idealleri de saptırmaktadır” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra kapitalist düzendeki kadının konumundan söz ederken “Batıda bugün kadının kimliğini tahrip etmek normal bir hale getirilmiş ve Kapitalist batılıların kendileri, bu durumdan ilerleme ve medeniyet diye bahsediyorlar” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu konuda ayrıca “Kapitalist düzende kadınları iradesiz bir işçi olarak istiyorlar ve onları böyle bir vesileye dönüştürmeye çalışıyorlar” dedi.

Ahmedinejad konuşmasının başka bir bölümünde Kapitalizmin temelinin harcama ve tüketmeye dayandığının altını çizerek “Tüketmekte israf yarışmasına girmek övünülecek bir durum değildir. Zira İslam daima Müslümanları israf ve aşırı tüketmekten sakındırmaktadır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.