HaberlerİranOrtadoğu

Batı kültürünün dünya üzerinde sulta kurması ile mücadele etmek gerekir

İran insan hakları merkezi genel sekreteri Muhammed Cevad Laricani, Batı kültürünün dünya üzerinde sulta kurması ile mücadele etmek gerektiğini vurguladı.

Salı günü bir törende konuşan Laricani, Batı’nın İran’ı insan hakları ihlalleri ile suçlaması birer bahaneden ibaret olduğunu, Batı’nın İran ile sorunu sadece İslami oluşu ile ilgili olduğunu, çünkü Batı’ya göre Müslümanların yaşamlarına İslam talimatına göre çeki düzen vermeye hakkı olmadığını ifade eti.

Laricani milletlerin elinde bu hakkın alınması bağımsızlıklarına yönelik açık tecavüz sayıldığını ve beşeri topluma da büyük ihanet olarak görüldüğünü, çünkü beşeri medeniyetler ancak çeşitlilik sayesinde geliştiğini vurguladı.

Batı’nın insan haklarına sadece bir baskı aracı olarak baktığını belirten Laricani, Batı kendi toplumlarında ve başka toplumlarda ırkçılığa, bağnazlığa ve beklenmedik şiddet olaylarına göz yumduğunu, Batı insan haklarını sadece kendi insanlık dışı politikalarına meşruiyet kazandırma aracı olarak gördüğünü vurguladı.

Laricani İran ise medeni ve siyasi özgürlük bakımından Ortadoğu bölgesinde emsalsiz olduğunu Batı ise İran’ın her türlü zorbalığa karşı direndiği için 35 yıldır İran’ı insan hakları bahanesi ile ezmeye çalıştığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.