AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Batı medyası Amerika ve batının askeri yönünü yaymaktadır

Malezyalı şair ve yazar Bayan Siti Rogeye Haşim, ‘’BBC, CNN ve CNBC gibi batılı medya, batı ülkelerinin isteklerini yayınlamaktadır, bunlar dünya konularına yanlı bakmakta ve Amerika ile batının askeri yönünün propagandasını yapmaktadır’’ dedi.

Haşim, IRNA’ya yaptığı açıklamada, ‘’Batı medyası, Amerikan ordusundan her zaman dünya aleyhindeki tehditlere karşı savaşan güçlü bir imaj çizmektedir fakat Amerika ordusunun sivil bombalamalarından milyonlarca etkilenmiştir’’ dedi.

Haşim, ‘’ Yemen haberleri batı medyasında fazla yer almamaktadır. BBC’nin sahibi İngiltere hükümetidir ve bu hükümet Arabistan’a Yemen savaşında yardım ediyor ve bundan dolayı Yemen haberleri bu medya grubu tarafından görmezden gelmektedir’’ dedi.

Haşim, bir insan hakları savunucusu olarak milyonlarca insanın hayatından kaygı duyduğunu belirtti.

Haşim sözlerinin devamında İran nükleer meselesine değinerek ‘’ UAEK defalarca İran Nükleer programının barışçıl olduğuna dair raporlar yayınlamasına rağmen, Amerika yönetimi her zaman İran nükleer programı ile ilgili yaygara koparmakta fakat Siyonistlerin nükleer silahları karşısında suskundur’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.