DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Batı medyası’nın yüzde 80’i siyonistlerin elindedir

İran dış işleri bakanlığı sözcüsü Hasan Kaşkavi, dünya genelinde faaliyet yürüten İran radyo televizyon kurumunun serbest muhabirleri ve kurum yetkilileri ile düzenlediği oturumda yaptığı konuşmada medyanın genel diplomasinin önemli bir parçası olduğunu vurguladı.
Dünyanın son siyasi gelişmelerini ve medyanın diplomasi alanındaki rolünü anlatan Kaşkavi, medya alanında değerli eserler üretilerek İran milletinin seçkin konumunu dünya halklarına tanıtmak gerektiğini ifade etti.
İran’a yönelik medya saldırısının siyonist medya organlarının en önemli programı olduğunu kaydeden Kaşkavi, şu anda Batı medyasının yüzde 80’lik bir bölümünün birkaç Siyonist ailenin elinde bulunduğunu hatırlattı.
Sözcü İran İslam cumhuriyetinin tüm ülkelere yönelik stratejisinin dostlukları geliştirmek ve genel diplomasi alanında sorunları gidermek ve ayrıca Siyonistlerin İran fobisi ile ilgili komplosunu etkisiz hale getirmek olduğunu vurguladı.
Kaşkavi ayrıca İran İslam cumhuriyetinin komşu ülkelerle iyi ilişkilerinin mazisine değinerek yeni enformasyon araçlarını kullanarak dünya ülkeleri ile çok yönlü ilişkilerin düzenlenmesi için gereken zeminin hazırlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.