FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria, ABD ve Siyonistlerin çeteleri tarafından yönetiliyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka Teşkilatı, Abbas milisleri tarafından kaçırılan Müeyyid Beni Avde hakkında mahkemenin verdiği beraat kararının Beni Avde’nin, ailesinin ve sevenlerinin hakkı ve gerçeklerin zaferi niteliğinde olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi, Müeyyid Beni Avde’ye kötü muamelede bulunan görevliler hakkında da dava açılması ve işkenceye karışanların cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Hamas Hareketi Batı Yaka Teşkilatı, Nablus İstinaf Mahkemesi’nin Müeyyid Beni Avde hakkında verdiği beraat kararıyla ilgili bugün (28 Ocak Perşembe) bir açıklama yayınladı.

Fetih’e bağlı İstihbarat Örgütü’nün Müeyyid Beni Avde’nin Siyonistlerle işbirliği yaptığı yönünde attığı iftiranın asılsız olduğunun ortaya çıktığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Hamas, Fetih’in örgütünün ve medyasının bu iftirayı attığı ilk günden itibaren kesin delillerle Beni Avde’ye atılan iftiranın yalan olduğunu ispat etmiştik.”

Müeyyid Beni Avde’nin otuz ay süren tutukluluğun ardından cezaevinden çıkışı sırasında Abbas milislerince yeniden kaçırılmasını eleştiren Hamas, bu durumun Batı Yaka’nın daha önce eşi benzeri görülmemiş bir kanunsuzluk ve korsanlık hali yaşadığının göstergesi olduğunu söyledi.

Hamas, Batı Yaka’nın Amerikalılar ve Siyonistler tarafından yönlendirilen çetelerce yönetildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.