FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria direnişi uygun zamanda şahlanacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şehid İzzettin el-Kassam Tugayları, Filistin halkına karşı saldırılarına devam etmesi durumunda gelişebilecek olumsuz gelişmelerden işgal devletini sorumlu tutacaklarını belirterek, işgalcinin Gazze’ye karşı yaptığı tahriklere son vermesini, aksi halde direnişin gelişmeler karşısında eli kolu bağlı durmayacağını bildirdi.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bugün yayınlanan açıklamasında şöyle dedi: “Kassam Tugayları, Siyonistlerden her şeyi bekliyor. Ondan daha kötüsünü de bekliyor ve önümüzdeki dönemde atacağı her türlü olumsuz adıma karşı da hazırız. Önümüzdeki dönemde Gazze’ye bir saldırıda bulunmamasını umuyoruz. Biz olumsuz her türlü koşula hazırız ve boyutu ne olursa Siyonistlerin yapacağı yeni bir saldırıya da kesinlikle hazırız”.

Kassam sözcüsü açıklamasının devamında şöyle dedi: “Düşmanla karşılaşmak için hazırlıkları hiçbir zaman elden bırakmadık, bırakmayacağız. Çünkü düşman güven vermiyor. Ateşkes ne kadar sürerse sürsün, o düşman olarak kalacaktır. Düşman ihanet ve kalleşliği kendine ilke edinmiştir. Ateşkesin ardından Gazze’ye yapılan saldırı bunun açık örneğidir”.
Ebu Ubeyde ayrıca şöyle dedi: “Bizler hiçbir surette düşmana güvenmiyoruz. Siyonistler her an ateşkesi bozabilir. Zaten bozuyor da. Önümüzdeki dönemde olası bir savaşa da şimdiden hazırız. Önümüzdeki savaşta göstereceğimiz direnişin bir önceki savaştan çok daha farklı olacağını söyleyebiliriz”.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.