FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria güvenlik birimleri, Hamas üyesi 6 kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerini ve üyelerini hedef alan operasyonlarını sürdürüyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da Hamas üyesi 6 kişiyi gözaltına aldı ve 2 kişiyi de ifade vermeye çağırdı. Gözaltına alınanlardan ikisinin gazeteci olduğu bildirildi.

El-Halil vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi Şihab Haber Ajansı muhabiri Amir Ebu Arafe’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Baskın sırasında evde arama yapan Koruyucu Güvenlik biriminin Ebu Arafe’nin bilgisayarına da el koyduğu ifade edildi.

Genel İstihbarat birimi de El-Halil’de El-Halil Üniversitesi öğrencisi ve kameraman Musab Kafişe’yi ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden Mücahid Heysem El-Kavasimi’yi ifade vermeye çağırarak gözaltına alırken, eski esirlerden İbrahim Ali El-Battat ve Bekir Ahmed El-Battat’ı da evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik birimi, El-Halil’de Muhammed El-Hur’un evine oğlu Usame El-Hur’u gözaltına almak için baskın düzenledi fakat Usame’yi evde bulamadığı için bilgisayarına el koymakla yetindi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.