FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria güvenlik birimleri, Hamas üyesi 8 kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da başta İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyeleri olmak üzere direniş taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürüyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, Batı Yaka’da Hamas üyesi 8 kişiyi gözaltına alırken 3 kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

El-Halil vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi, Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Hamza Muhammed El-Kavasime’yi ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldı.

Genel İstihbarat biriminin de Rafet Munir Halil isimli öğretmeni gözaltına aldığı, eski esirlerden Nail Muhammed Ebu Halef ile Muaz El-Hurub isimli genci ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Beytlahim vilayetinde ise Koruyucu Güvenlik biriminin Tarık Musa Cibril ve Riyad Ahmed Cibril’i evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

Nablus’ta da Genel İstihbarat biriminin En-Necah Üniversitesi öğrencilerinden 4’ünü Tel köyündeki İslami bir etkinlikten dönüşleri sırasında gözaltına aldığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.