FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria halkı direnişi başlatmalıdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Batı Yaka’daki direniş gruplarından Gazze’deki direnişle bütünleşmek için direniş başlatmalarını istedi.

Filistin Meclisi’nin “Esirler Günü” dolayısıyla Esirler Bakanlığı’nda yaptığı oturumda bir konuşma yapan Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Batı Yaka’nın, esirlerin sorunuyla toprak meselesini öncelikli meselesi yapan ve bunun için çaba harcayan Gazze ile bütünleşmesi için direniş başlatması gerekir”.

Siyonist zindanlarda bulunan esirlere destek için ulusal barışı sağlamak gerektiğini belirten Başbakan Heniyye, Gazze’deki direnişle bütünleşmek için de kapsamlı bir direnişin başlatılmasını istedi.

Filistin içi barışın dış güçlerin baskılarından uzak bir şekilde ve ulusal ilkeler üzerinde sağlanması gerektiğini vurgulayan Heniyye, Esirler Bakanlığı’nın ortaya koyduğu çabaların iç barış konusunda Filistin Hükümeti’nin samimi niyetini ortaya koyduğunu ifade etti.

Başbakan Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “İç barışı sağlamamız şart. Arap kardeşlerimizin de Amerika’nın Filistin halkı üzerindeki elini kaldırmada bize yardım etmeleri gerekir”.

Ümmete de seslenen Heniyye, Siyonist zindanlarda bulunan Filistinli esirlerle esir ailelerine destek vermelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.