HaberlerAvrupaDünyaFilistinOrtadoğu

Batı Şeria ve Kudüs’te 24 saatte 27 direniş eylemi gerçekleştirildi

İşgal güçlerinin tüm gaddarlıklarına ve saldırgan tutumuna rağmen Filistin’in işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde İsrail işgal güçlerine ve onların himayesi altında milis güçleri görevi gören yahudi yerleşimci çetelerine yönelik direniş eylemleri hız kesmeden devam ediyor.

Filistin Bilgi Merkezi’nin son yayınladığı günlük raporuna göre de, raporun hazırlanmasından öncesine tekabül eden 24 saatlik süre içinde işgal güçlerine ve yerleşimci çetelere yönelik olarak Filistin’in Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde toplamda 27 direniş eylemi gerçekleştirildi.

Bu eylemlerin başında da işgal güçlerine ve yerleşimcilere ateş etme ve yerleşimcilerin baskınlarını engelleme eylemleri yer alıyor.

Eylemlerden 8’inin işgal güçlerine ateş etme eylemi olduğu, 4 yerde yerleşimci terör çetelerinin baskınlarının engellendiği, 15 noktada da işgal güçleriyle çatışma meydana geldiği belirtildi.

Batı Şeria ve Kudüs’te 13-19 Ocak tarihleri arasındaki bir haftalık süre içinde gerçekleştirilen direniş eylemlerinin sayısının ise 250’yi bulduğu ifade edildi.

Filistin Bilgi Merkezi’nin yıllık raporuna göre de 2022 yılı içinde çoğu askerlerden olmak üzere 31 işgalcinin öldürüldüğü, 525 işgalcinin yaralandığı, 12 bin 188 direniş eylemi gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.