FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da 14 HAMAS mensubu kaçırıldı

Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı düşman adına aralıksız bir şekilde operasyonlarını sürdüren Abbas milisleri Tulkerem, Nablus, Cenin ve Kalkiliya’da yaptığı baskınlarda 14 Hamas mensubunu daha kaçırdı.

Hamas’ın Batı Yaka teşkilatının yaptığı açıklamada, işgal güçleri hesabına direnişi tasfiye etmek için gece gündüz çaba harcayan Abbas’a bağlı milislerin düşmanın tutum ve davranışlarını yansıtırcasına baskın yaptıkları evlerde terör estirdikleri ifade edildi.

Tulkerem, Nablus, Cenin ve Kalkiliya’da operasyonlarını yoğunlaştıran Abbas milislerinin Hamas’a mensup oldukları iddiasıyla 14 kişiyi daha tutukladığını belirten teşkilat, tutuklananlardan çoğunun daha önce Siyonist zindanlarda yıllarca kalmış kahraman Filistinliler olduklarını ifade etti.

Direniş mücahitlerine baskılar bu şekilde sürerken, Batı Yaka’da hukuksuz bir şekilde yönetimde bulunan ve direniş kokusunu aldığı kişilere karşı insafsızca davranan Feyyad hükümeti de Nablus’ta lise öğretmeni Semir Hannani’yi görevden aldı. Hannani’nin öğrencilerinin hocalarının tutuklanmasını protesto etmek için dersleri boykot ettikleri bildirildi.

Abbas’a bağlı zindanlarda insanlık dışı işkenceler de bütün hızıyla sürüyor. Abbas milislerinin ağır işkencelerine maruz kalan ve sağlığı bozulan tutuklu Eşref Ahmed Asi’nin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Asi, işgal zindanlarından çıktıktan birkaç hafta sonra Abbas milisleri tarafından tutuklanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.