FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da 150 HAMAS mensubu tutuklandı

Başkanlık süresi sona ermiş olan Mahmud Abbas’a bağlı milislerin, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın 22. kuruluş yıldönümünde, Batı Yaka’da Hamas lider ve mensuplarına yönelik şimdiye kadar görülmemiş operasyonlar yaparak, hareketin etkinlik düzenlemesine mani olmak için 150 kişiyi tutukladığı bildirildi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki teşkilatının resmi internet sitesi “Umame” konuyla ilgili olarak bugün (14 Aralık Pazartesi) verdiği haberde şunları ifade etti: “Batı Yaka’da Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümü için hiçbir etkinliğe izin vermeyen Abbas milisleri bölgenin hemen hemen bütün şehir ve kasabalarında yaptığı operasyonlarda 150 Hamas mensubunu tutukladı, yaklaşık bin kişiyi de ifade vermek için merkezlere çağırdı.”

Umame haber sitesinin verdiği haberin devamında Abbas milislerinin evlerin yanı sıra camilere de baskın yaptığı, camilerdeki kelime-i tevhid bayraklarını indirdiği ifade edildi.

Abbas milislerinin operasyonlarını özellikle el-Halil, Tulkerem, Sayda kasabası, Nablus, Kalkiliya, Silfit, Beytlaham, Tubas, Ramallah ve Cenin şehirlerinde yoğunlaştırdığını belirten haber sitesi, gece boyunca da genç ve çocukların eylem yapmamaları için milislerin şehir ve kasabaların cadde ve sokaklarında devriye gezdiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.