FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da 40 HAMAS mensubu tutuklandı

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milisler, Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas) mensuplarına yönelik baskı ve tutuklamalarını sürdürüyor.

Fetih’in meclisteki grubunun sözcüsü Azzam el-Ahmed’in Abbas’ın Batı Yaka’daki siyasi tutukluların serbest bırakılması için talimat verdiğini iki gün önce duyurmasına rağmen, dün de Hamas hareketine karşı operasyonlarını sürdüren Abbas milisleri dün akşam 40 Hamas mensubunu daha tutukladı.

Tutuklular arasında şehitlerin kardeşleri, Siyonistlerin zindanlarından özgürlüklerine kavuşan esirler, üniversite öğrencileri, belediye meclis üyeleriyle cami imam ve müezzinleri de yer alıyor.

Batı Yaka’nın Kalkiliya, el-Halil, Silfit, Tulkerem, Ramallah, Cenin, Beytlaham ve Nablus şehirlerinde operasyonlarını yoğunlaştıran Abbas milislerinin, baskın düzenledikleri evlerde aramalar yaptıktan sonra çocuk ve kadınların korku dolu bakışları arasında tutukladıkları Hamas mensuplarını Amerikalı General Keith Dayton’un emrindeki sorgu merkezlerine götürdükleri belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.