FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da 7 HAMAS mensubu tutuklandı

Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı baskınlarını sürdüren Abbas milisleri 7 Hamas mensubunu daha tutukladı. Tutuklular arasında Kassam Tugayları’ndan şehit olan bir mücahidin eşi de var.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) bugün (01 Ocak Cuma) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Abbas milisleri Batı Yaka’nın değişik şehirlerinde Hamas mensuplarına yönelik baskı, takip ve tutuklamaları sürdürüyor. Milisler Beytlaham’da yaptıkları baskınlarda Kassam şehitlerinden Ali Alan’ın eşi olan ve Siyonist zindanlarından çıkan Ummu Muaz’ı tutukladıkları gibi, yetim çocuğunun nafakası olan 3 bin dolara da el koydular. Ummu Muaz işgal zindanlarında iki yıldan fazla kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Abbas güçleri ayrıca ellerinde bulunan Adil İsa’nın eşini de ifade için merkeze çağırdılar.”

Cenin şehrinde de baskınlarını sürdüren Abbas milisleri burada Tarık Zeyud ile Abdulhalim Hafız Zeyud’u tutukladı.

Abbas milisleri, El-Halil şehrinde özgürlüğüne kavuşmuş olan Hamade Zuheyr ile Bacis en-Neccar’ı, Nablus’ta da Rağıb Ahmed’i ve Eymen Eştiye’yi tutukladı.

Hamas’ı Batı Yaka’dan tamamıyla tasfiye etmek için gece gündüz çalışan Abbas milisleri şimdiye kadar binlerce Hamas mensubunu sorgudan geçirdi. Şu anda zindanlarda bulunan Hamas mensubunun sayısı ise 760’ı geçmiş durumda.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.