FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da bir siyonist ağır yaralandı

Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarındaki Shavuot Rahil Yahudi yerleşim biriminde dün akşam (29 Eylül Salı) gerçekleştirilen bir eylemde Siyonist gaspçılardan birinin yaralandığı ifade edildi.

Siyonist gazetelerden Haaretz, internet sitesinde yayınladığı haberde, Filistinli kişi veya kişilerin Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Shavuot Rahil yerleşim birimi yakınlarında aracıyla seyir halinde bulunan bir Siyonist’e saldırmaları sonucu araç sürücüsünün değişik yerlerinden yaralandığını yazdı.

Haberde yaralanan kişinin helikopterle hastaneye kaldırıldığı, işgal polisinin de olay üzerine failleri yakalamak için bölgeye gelerek geniş çaplı aramalar yaptığı kaydedildi.

Haberin devamında, işgal güçleriyle Abbas güçleri arasındaki işbirliğine rağmen Batı Yaka’da direnişin eylem yapmasının işgal ordusu komutanları arasında büyük bir tedirginliğe neden olduğu da ifade edildi.

Haberde Filistinlilerin bu yıl içinde Siyonistlere yönelik olarak yaptıkları eylemlerle ilgili şu ayrıntılı bilgiler de verildi:

Filistinlilerin geçen Ağustos ayında Siyonistlerin kullandığı bir araca saldırması sonucu iki kişi yaralandı.

Mart ayında gerçekleştirilen bir eylemde iki Siyonist polis öldü.

Yine Ocak ayında yapılan eylemde bir Siyonist yaralandı.

Bunların dışında Hayfa şehrinde bir ticaret merkezine yerleştirilen bombanın patlaması bazı kişilerin yaralanmasına neden olurken, Ürdün vadisinde yapılan bir eylemde de iki polis öldürüldü.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.