FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da direniş grupları birleşti

Filistinli direniş gruplarından beşi Batı Yaka’da direnişçileri hedef alan ve direnişi tasfiye etmeye kalkışan katillerin peşine düşmek üzere ortak silahlı güç oluşturduklarını ilan etti.

Silahını direnişçilere çevirenlerin işgalci ve hain hükmünde olduğunu belirten direniş grupları, hainlerin sonunun tarihin çöplüğü olduğunu ifade etti.

Direniş gruplarının dün (17 Haziran Salı) yaptıkları açıklamada, Şehit İzzeddin El-Kassam Tugayları, El-Aksâ Şehitleri Tugayları, Ulusal Direniş Tugayları, Halk Direniş Komiteleri ve Kudüs Müfrezeleri’nin Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde ortak silahlı güçler oluşturdukları bildirildi.

Bildiride, oluşturulan silahlı gücün görevinin direnişçileri hedef alan ve direnişi tasfiye etmeye çalışanları en üst sevideki kişiden en alt seviyedekine kadar cezalandırmak olduğu belirtildi.

Bildiride ayrıca, “Silahını direnişe ve direnişçilere doğrultan işgalci ve hain hükmündedir ve onun sonu tarihin çöplüğüdür” denildi.

Güvenlik güçlerinin şerefli üyelerini “vatanlarını ve vicdanlarını Dayton’a satan” hain liderlerin verdikleri emirleri yerine getirmeyerek halka dönmeye davet eden direniş grupları, halka dönmedikleri takdirde onların da efendileriyle aynı sonu paylaşacaklarını söyledi.

Kanunu uygulama ve ruhsatsız silahları toplama adı altında direniş silahlarına el koymanın direnişi yok etmek için oynanan bir oyun olduğunu kaydeden direniş grupları, “İsrail” ve Amerika’nın Ramallah Yönetimi’nden ve bazı güvenlik birimi yöneticilerinden direniş gruplarının dağıtılmasını istediğini bildirdi.

“Onların son kullanım tarihi bitti” diyen direniş grupları, kim fitne ateşini yaktıysa ateşin ilk önce onu yakacağını söyleyerek kendi halkına ateş atanlara da bir gün mutlaka o ateşin ulaşacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.