FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da direnişi boğma girişimi başarısız oldu

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti, işgal altındaki Kudüs’te bulunan Şu’fat mülteci kampının işgal güçleri tarafından basılmasını ve olup bitenler karşısında susmayı tercih eden ve kendi halkını koruyacağına işgal rejimini direnişten korumak için çırpınan Ramallah yönetimini şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Filistin hükümeti yaptığı açıklamanın devamında, Kudüs’ün kuzeyindeki Şu’fat mülteci kampında başlatılan intifadayı ve işgal güçlerine karşı sürdürülen direnişi takdir ettiklerini de ifade etti.

Filistin hükümeti dün (09 Şubat Salı) yaptığı haftalık olağan toplantısından sonra yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada şunlar ifade edildi: “Düşmana karşı başlatılan bu intifada ve direniş Batı Yaka’da direnişin ruhunu öldürmek, buradaki halkı asimile etmek ve düşmana karşı başkaldırmasını engellemek için yapılan bütün çabaların başarısız kaldığını gösteriyor. İşgale karşı gelme, onu reddetme ve direnme; düşmanla sürdürülen işbirliği ve yenilgi psikolojisinin yaygınlaştırılması için ortaya konan çabalara rağmen Filistin halkının stratejik tercihi olmaya devam edecektir.”

Filistin içi barışa da değinen Filistin hükümeti, gerçek bir barışı yakalamak için herkesin çaba göstermesi, meclisin aktif olarak çalışmalarına başlaması ve siyasi tutukluların da bir an önce serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.