FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da dün akşam çıkan çatışmalarda 8 Filistinli genç yaralandı

Dün akşam Batı Yaka’nın orta kesiminde bulunan Ramallah şehrinin kuzeyine düşen Silvad beldesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmada işgal askerlerinin yoğun bir şekilde plastik mermi, gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması üzerine biri gerçek mermiyle olmak üzere 4 Filistinli genç yaralandı.

Yerel kaynaklar ve görgü şahitleri, dün akşam (04 Nisan Cuma) çıkan çatışmada işgal askerlerinin Filistinli gençlerin üzerine yağmur gibi mermi yağdırdığı belirterek, keskin nişancıların ateşiyle yaralanan bir gencin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Kaynaklar devamla, gençlerin attığı taşların isabet ettiği bir askerin de askeri ambulansla hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

Diğer taraftan dün akşam işgal altındaki Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesinde kalabalık bir yerleşimci grubun Filistinlilere saldırması sonucu 4 Filistinli yaralanırken, gaspçıları koruyan işgal askerleri iki Filistinli genci tutukladı.

Kaynaklar dün akşam Şeyh Cerrah mahallesine telmudi ayinler yapmak için gelen ve işgal askerlerinin himayesinde hareket eden yaklaşık 50 kişilik bir Siyonist gaspçı grubun mahallede bazı Filistinlilerin evlerine saldırması üzerine Filistinli gençlerin gruba karşı direndiğini, işgal askerleriyle birlikte Filistinlilere saldıran gaspçıların 4 Filistinli genci yaraladığını, işgal askerlerinin de Murad ve Muhammed Atiyye (17 ve 20) adlı kardeşleri tutukladığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.