FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da esirlere destek gösterisi yapıldı

1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinliler, işgal zindanlarında tutulan ve açlık grevine başlayan esirlere destek için “Şatta” Cezaevi önünde gösteri düzenledi.

Göstericiler, cezaevlerinde esir tutulan çocuklarının resimleri ile birlikte cezaevlerinin boşaltılarak esirlerin serbest bırakılmasını talep eden İngilizce, Arapça ve İbranice yazılmış dövizler taşıdı.

Esir Komitesi temsilcisi gösterinin Siyonist cezaevi idaresinin baskı ve aşağılama politikalarına karşı direnen esirlere destek amacıyla yapıldığını ve tüm insan hakları anlaşmalarına aykırı bir şekilde esirlere yönelik işlenen ihlaller karşısında üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri için insan hakları örgütlerine çağrı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Esir aileleri de gösteri sırasında yaptıkları konuşmalarda Esir Günü münasebetiyle esirlerin cezaevi idaresinin insan haklarına aykırı zalimce uygulamalarını protesto için başlattıkları eylemleri desteklediklerini dile getirdi.

Esir aileleri, insan hakları örgütlerine seslenerek, Filistinli esirlere “savaş esirleri” muamelesi yapması için Siyonist işgal devletine baskı yapmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.