FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da Mahmut Abbasa Bağlı Çeteler Hamas Üyesi Dört Filistinliyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da başta İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyeleri olmak üzere direniş taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürüyor.

Batı Yaka güvenlik birimleri Nablus ve Selfit’te Hamas üyesi dört kişiyi gözaltına alırken çeşitli bölgelerden dört Hamas üyesini de ifade vermeye çağırdı.

Koruyucu Güvenlik birimi Selfit’te Sarta beldesi sakinlerinden En-Necah Üniversitesi öğrencisi Halid Muhammed El-Hatib’i gözaltına aldı. İslami Hareket Öğrenci Grubu üyesi olan El-Hatib’in Batı Yaka güvenlik birimlerince daha önce de birkaç kez gözaltına alındığı ve ağır işkencelere maruz kaldığı bildirildi.

Genel İstihbarat birimi ise Selfit yakınlarındaki Beni Hassan köyünden Azzam Mer’i ve İkrime Mer’i kardeşleri gözaltına aldı. Mer’i kardeşlerin esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan Selam Mer’i’nin kardeşleri olduğu ifade edildi.

Nablus’ta da Koruyucu Güvenlik birimi eski esirlerden 53 yaşındaki Hani Halbuni’yi kent merkezindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik birimi, Kalkilya’da eski esirlerden Alâ Sadık Ömer ve Cemil Ali Ömer’i ifade vermeye çağırdı.

Ramallah’ta ise Genel İstihbarat tarafından serbest bırakılan Halid Ebu’l-Kara’ isimli şeker hastası Filistinli gencin serbest bırakıldıktan bir gün sonra durumunun ağırlaştığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.