Genel

Batı Şeria’da Mahmut Abbasa Bağlı Polisler 5 Hamas Üyesini Tutukladılar.

Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerini ve taraftarlarını hedef almayı sürdüren Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, beş kişiyi gözaltına aldı ve beş kişiyi de ifade vermeye çağırdı. Güvenlik birimlerinin ayrıca El-Halil’de Hamas Hareketi liderlerinden birinin evine baskın düzenledi.

Koruyucu Güvenlik birimi, Hamas lideri Ömer El-Kavasimi’nin El-Halil’deki evine baskın düzenledi ve evde uzun süre arama yaptı. Ömer El-Kavasimi’nin Merc Ez-Zuhur’a sürgün edilen Filistinli liderlerden ve şehit El-Kassam komutanı Abdullah El-Kavasimi’nin kardeşi olduğu bildirildi.

Batı Yaka güvenlik birimleri, El-Halil Üniversitesi öğrencilerinden Kasım Hicazi El-Ca’beri’yi de gözaltına aldı. Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’e bağlı Tergumya beldesinde Hamas liderlerinden eski esir Abdulkerim Caafira’yı gözaltına aldığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’de ayrıca Dura beldesinden Muhammed Iktiyl’i ifade vermeye çağırdığı ve bölgenin önde gelen şahsiyetlerinden sayılan Iktiyl’in gözaltına alınması halinde açlık grevine başlama tehdidinde bulunduğu öğrenildi. Aynı güvenlik biriminin Yatta beldesinde de birçok kişiyi ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.