FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da olup bitenleri akıl ve mantık kabul etmiyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Muşir el-Mısri, Amerikalı General Keith Dayton emriyle hareket eden Abbas’a bağlı güçlerin Batı Yaka’da direnişi tasfiye etme çabalarının vatana, insanlığa ve ahlaki değerlere karşı yapılmış korkunç bir cinayet olduğunu söyledi.

Dün akşam (05 Haziran Cuma) el-Âlem televizyonuna yaptığı açıklamada Mısri, “Ramallah takımının yapılan cinayetlerle ilgili yaptığı açıklamalar, Fetih ve ona bağlı çetelerin yaptıklarıyla ilgili gerçekleri ters yüz etmekten başka bir şey değildir” dedi.

Mısri açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Fetih hareketi, işgal güçlerinin uzun yıllar peşinde olduğu halde bir türlü ele geçiremediği Kassam komutanlarını hedef almakla büyük bir çıkmaza ve krize girdi. Bu cinayetlere zemin hazırlayan işgal güçleriyle yapılan güvenlik işbirliği ise, her türlü kırmızı çizgiyi aşmış durumda”.

Hamas lideri konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ramallah’taki Abbas-Dayton güçleri kuruluş amaçlarına uygun olarak hareket ediyorlar. Direniş mücahitlerini takip etmekte, kovalamakta, tutuklamakta ve katletmektedir. Tüm bunlar düşman ile yapılan antlaşma ile sürdürülen koordinasyonun bir sonucu ve Yol Haritası’nın uygulanmasıdır. Bu güçler şu anda 600’den fazla direniş mücahidini elinde bulunduruyor”.
“Koordinasyon aslında düşman adına çalışmaktan ibarettir” diyen Müşir El-Mısri, açıklamalarının devamında şöyle dedi: “Çünkü Abbas güçleri bu şekilde düşmana direnişle ilgili bilgiler vermekte, düşman adına direniş mücahitlerini takip etmekte, tutuklamakta ve katletmektedir. İşgal güçlerinin serbest bıraktığını Abbas güçlerinin ve Abbas güçlerinin bıraktığını da işgal güçlerinin gözaltına alması işbirliğinin kirliliğini net bir şekilde ortaya koyuyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.