FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’da siyonistlere karşı ikinci eylem gerçekleştirildi

Kassam mücahitleri evvelki akşam El-Halil şehrinde dört Siyonistin ölümüyle sonuçlanan operasyonun ardından dün akşam da (01 Eylül Çarşamba) düşmanı sarsacak ikinci bir eylem gerçekleştirdi. Düşmanı acıtan ve onlarla birlikte Abbas yönetimini de şok eden ikinci eylemde iki Siyonist yaralandı.

Filistin davasını ve toprağını satmak için yeni oyunların tezgâhlanacağı doğrudan müzakerelerin arefesinde direniş mücahitlerinin dün akşam gerçekleştirdiği ikinci eylem Ramallah şehrine yakın Rimonim caddesinde meydana geldi. Mücahitlerin otomatik silahlarla taradıkları araçtaki iki Siyonistin yaralandığı bildirildi.

İşgal devletinde yayınlanan Yediot Aharanoot gazetesi internet sitesinde verdiği haberde, Ramallah yakınlarındaki Rimonim caddesinde silahlı saldırıya uğrayan Siyonistlerden ikisinin yaralandığını birinin durumunun ise ağır olduğunu duyurdu.

Gazete, olayın hemen ardından ambulansların ve Siyonist askerlerin olay yerine akın ettiğini, failleri yakalamak için de işgal askerlerinin bölgeyi kordan altında aldıklarını ve yoğun çaba harcadıklarını yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.