FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’daki mücahidler kendilerini korusunlar

İzzettin el-Kassam Tugayları Batı Yaka’daki mensuplarından kendilerini kaçırmaya çalışan Siyonist işgal güçleri ile Siyonistlerin emrindeki Abbas güçlerine karşı tedbirli olmalarını ve kendilerini korumalarını istedi.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde’nin yaptığı ve bugün (03 Haziran Çarşamba) Kassam’a ait internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kassam’a mensup mücahitler, ulusal çizginin dışına çıkmış şu hain ve Siyonist uşağı Abbas güçlerine kesinlikle teslim olmayacaklar. Kalkiliya’da meydana gelen hadisenin ders olması gerekir. Yıllarca düşmana karşı mücadele eden ve düşmanın takibine uğrayan mücahitler kolay bir şekilde bu suçlu çeteye teslim olmayacaklar. Filistin halkına, davasına ve toprağına karşı güvenilir olmayan Dayton’un emrindeki bu güçler, Kassam mücahitlerine karşı da kesinlikle güvenilir sayılmazlar.”

Filistin direniş gruplarının tümüne seslenen Kassam sözcüsü, Batı Yaka’da direnişi kökünden kazımaya çalışan bu mücrimlere karşı sabırlı olmalarını ve sebat göstermelerini isteyerek, bu savaşın Filistin davasını yok etmek ve toprağını satmak isteyenlere karşı halkın savaşı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.