FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’nın Cenin Şehrinde Filistinli Mücahidler İşgalci Askerlere Ateş Açtı

Filistinli direnişçiler bu sabah (13 Mayıs Pazartesi) Batı Yaka’nın Cenin kenti yakınlarındaki Cenin Mülteci Kampı’na baskın düzenlemek isteyen işgal güçlerine otomatik silahlarla ateş açtı.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistinli yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal ordusu onlarca askeri araçla bu sabah erken saatlerde Cenin Mülteci Kampı’na baskın düzenledi ve bazı Filistinlileri gözaltına almak istedi ancak Filistinli direnişçiler otomatik silahlarla işgal güçlerine karşı koydu.

İşgal güçlerinin baskın sırasında bazı evlerde arama yaptığını ve eşyalara zarar verdiğini bildiren kaynaklar, işgal askerlerinin daha sonra Fetih Hareketi liderlerinden iki kişiyi gözaltına aldığını, gözaltına alınanlardan birinin daha önce işgal güçleri tarafından Filistin Yönetimi’yle yapılan anlaşma gereği affedilenlerden olduğunu söyledi.

İşgal güçlerince gözaltına alınan 35 yaşındaki Muhammed El-Amir’in Batı Yaka güvenlik birimlerinde çalıştığı ve daha önce işgal güçlerince affedildiği, diğerinin ise El-Amir’in akrabası 31 yaşındaki eski esir Raid Emin Dabayine olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.