FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Şeria’nin suskunluğu uzun sürmeyecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’nin orta bölge sözcüsü Yusuf Ferhat, Filistin halkının süren düşmanlığa, kuşatmaya ve ambargoya karşı uzun süre suskun kalmayacağını belirterek, zulüm ve baskının sosyal patlama doğuracağını ifade etti.

Hamas hareketinin işgal altındaki Batı Yaka halkı ile dayanışmak için Nusayrat mülteci kampında düzenlediği gösteride konuşan Ferhat, Batı Yaka’da Hamas mensuplarına yönelik baskı ve tutuklamaların hiçbir zaman durmadığını belirterek, bu baskı ve haksızlıkların Filistin iç barış görüşmelerine fazlasıyla zarar verdiğini söyledi.

Konuşmasında dünyanın özgür ve onurlu insanlarına da seslenen Ferhat, Filistin halkının yaşadığı zulme son vermek, üzerindeki barbar ve insanlık dışı ambargoyu kaldırmak için harekete geçmelerini istedi.

Konuşmasında işgal altındaki Kudüs şehrine de değinen Ferhat, işgal devletinin şehri Yahudileştirmek ve oranın asli unsuru durumunda olan Filistin halkını tehcir etmek için yoğun çaba harcadığını ve bu amaçla Filistinlilere ait evleri değişik bahanelerle teker teker yıktığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.