FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka Abbas’a daha fazla sabretmeyecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Batı Yaka’da yaşayan Filistin halkının Ramallah yönetiminin halkı kötü yönetmesine, Filistin halkının çizgisinden sapmasına, siyasi alanda hiçbir ilerleme kaydetmemesine ve düşmanla görüşmelerdeki basiretsizliğine daha fazla tahammül etmeyeceğini söyledi.

El-Mustakbel’ul-Arabî’nin kendisiyle yaptığı röportajda önemli konulara değinen Dr. Ebu Merzuk şunları söyledi: “Batı Yaka’daki güçlerin diktatörce tutumu ve bu güçlerin düşmana hizmette sınır tanımaması Filistin halkını en fazla rahatsız eden hususlardır. Birinci ve ikinci intifadalarda halk, idareyi ehil olmayan insanların elinden alıp kendi eline alabileceğini herkese gösterdi.”

Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yeni bir savaş açma ihtimaline de değinen Ebu Merzuk şunları söyledi. “Önümüzdeki savaşın şekli bellidir. İşgal rejimi bundan önce işgal yönetimindeki siyasi havayı hazırlayacağı gibi, çevresinde ve Batı’da da diplomatik alanda zemini hazırlar. Bunlara ek olarak da etkin bir propaganda yapar.”
Ebu Merzuk, “Araç ve gereçlerine sahip olmadan savaşa hazırlandığımızı düşünen yanılıyor. Her yolla savaş için gereken ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. İşgale karşı var gücümüzle direniyoruz. Çıkacak yeni bir savaşta işgal rejimi bir öncekinden daha fazla darbe yiyecek.”

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.