FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka ahalisi genç şehit Muhammed Usfur’u hakka uğurladı

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinin kuzeybatısındaki Abud köyünde kalabalık bir cemaat (8 Mart) Cuma namazından sonra 22 yaşında şehit olan Muhammed Usfur’u Rabbine uğurladı. Usfur’un iki hafta önce esirlerin açlık grevlerine destek amacıyla düzenlenen gösterilerde işgal güçleri tarafından yapılan saldırıda başına isabet eden bir mermiyle ağır yaralandığı ve kurtarılamayarak hayatını kaybettiği ifade edildi.

Usfur’un tedavi altına alınmış olduğu ve Ramallah şehrinin merkezinde bulunan Filistin Tıp Merkezi’nden bugün cenazesinin alındığı, büyük bir kalabalığın katılımıyla köyü olan Abud’a götürülüp orada defnedildiği belirtildi.

Muhammed Usfur’un annesi cenaze töreninde yaptığı konuşmada oğlunun şehadeti arzuladığını, bu konuda Allah’a sadık kaldığını, Allah’ın da ona şehadeti nasip ettiğini dile getirerek oğlu için rahmet diledi.

Genç şehit Usfur’un cenazesine katılan kalabalık aynı zamanda siyonist işgalin Filistin’in Batı Yaka bölgesini bölmek amacıyla inşa ettiği ırkçı ayrım duvarına tepki gösterilerine de katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.