FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka eylemcilerinin tutuklanması büyük suçtur

Siyonist işgal devletini memnun etmek ve onun hesabına yahudi işgalcilerin güvenliğini sağlama görevini hakkıyla yerine getirdiğini göstermek için Batı Yaka’da iki önemli eylemin gerçekleştirilmesinden sonra sekiz yüze yakın direnişçiyi tutuklayan Abbas milisleri şimdi de eylemleri gerçekleştirenleri bulmakla iftihar etmeye başladılar. Tıpkı “şecaat arz ederken merdi kıpti sirkatin söyler” sözünde ifade edildiği gibi.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Abbas milislerinin eylemcileri ele geçirdiklerini bildirmeleri üzerine yaptığı açıklamada bunun büyük suç olduğunu dile getirdi.

Dr. Bahr açıklamasında Abbas yönetimini ve ona bağlı milisleri sergiledikleri tutumdan dolayı şiddetle kınadı ve Hamas’a bağlı İzzettin Kassam Birlikleri’nin Batı Yaka’da işgalcilere karşı gerçekleştirdiği eylemlere karışma suçlamasıyla direnişçilerin tutuklanmasının büyük bir suç ve cinayet niteliği taşıdığını vurguladı.

Ahmed Bahr dün (8 Eylül Çarşamba) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamasında Ramallah yönetiminin tehlikeli bir yol üzere ilerlediğini ve Filistin davasına karşı ihanetlerine sürekli yenilerini kattığını dile getirdi. Bahr, Abbas yönetiminin bu tutumuyla doğrudan kendi halkına karşı savaşa girdiğini ifade etti.

Dr. Bahr, Batı Yaka’da direnişe karşı savaşın ve orada direnişin kökünü tamamen kazıma çabasının faillerini ağır bir vebal ve sorumluluk altına sokacağına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.