FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka Güvenlik Birimleri Hamas Üyesi 4 Kişiyi Gözaltına Aldı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da hareket üyesi dört kişiyi gözaltına aldığını ve iki kişiyi de ifade vermeye çağırdığını açıkladı.

Hamas Hareketi, bugün (30 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Tulkerem’den eski esir Enes El-Husari ile Nablus’tan Amid Ebu İsa isimli genci ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığını söyledi.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin Ramallah sakinlerinden ve Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden Muhammed El-Aruri ve Kudüs Üniversitesi öğrencilerinden Bera Avde’yi de gözaltına aldığı ifade edildi.

Hamas Hareketi, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin hareket üyesi beş kişiyi de siyasi görüşleri nedeniyle ifade vermeye çağırdığını, Şeyh Abdullah Yasin’in gözaltı süresini 15 gün uzattığını bildirdi.

Hamas Hareketi’nin açıklamasında ayrıca Selfit vilayetinde Koruyucu Güvenlik biriminin gözaltına aldığı Abdullah Şettat’ın gözaltı süresi 15 gün daha uzatılması üzerine açlık grevine başladığı belirtildi

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.