FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka güvenlik birimleri Hamas üyesi iki genci gözaltına aldı

Batı Yaka’da başta İslami Direniş Hareketi (Hamas) olmak üzere direniş grupları liderlerini ve taraftarlarını hedef almaya devam eden Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, Hamas üyesi iki genci gözaltına aldı.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin El-Halil’de de Hamas liderlerinden ve bölgenin önde gelen şahsiyetlerinden Adnan Ebu Tebbane’nin evine baskın düzenleyerek uzun süre evde arama yaptığı ve daha sonra Ebu Tebbane’yi ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

Genel İstihbarat biriminin Tulkerem’de Amr Ziyab isimli Filistinli öğrenciyi dün ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığı ve Ziyab’ın işgal zindanlarından bir buçuk ay önce serbest bırakıldığı kaydedildi.

Nablus’ta ise Koruyucu Güvenlik birimi Muhammed El-Kutub isimli eski esiri evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik birimi Ramallah’ta da ifade vermeyi reddeden ve bunu sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında ilan eden genç aktivistlerden Alâ Yasin’i ifade vermeye davet etti.

Ramallah’ın kuzeyindeki Kuber köyü sakinlerinden siyasi tutuklu Yusuf El-Bergusi’nin ailesi, Genel istihbarat birimi tarafından 21 gün gözaltında tutulan ve açlık grevi nedeniyle sağlığı bozulan Filistinli genci serbest bırakıldıktan hemen sonra hastaneye kaldırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.