FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka Güvenlik Birimleri Siyasi Görüşleri Nedeniyle 6 Kişiyi Gözaltına Aldı

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da 6 kişiyi siyasi görüşlerinden dolayı gözaltına alırken, çeşitli kaynaklar Beytlahim ve Kalkiliya’da iki siyasi tutuklunun işkenceye maruz kaldığını bildirdi.

Nablus vilayetinde Koruyucu Güvenlik birimi Bilal Yamin’i ifade vermeye davet bahanesiyle ve eski esir Hişam Beşkar’ı kentin caddelerinden birinde gözaltına aldı. Koruyucu Güvenlik biriminin ayrıca Tel beldesi sakinlerinden Abdunnasır Mustafa Aside’yi gözaltına aldığı, siyasi nedenlerle gözaltına alınan Filistinli gencin işgal rejimi tarafından Gazze’ye gönderilen bir esirin kardeşi olduğu ifade edildi.

Bu arada, En-Necah Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu temsilcisi Asım İştiye’nin ailesi, oğullarının Beytlahim’deki Genel İstihbarat’a ait cezaevinde ağır işkenceler gördüğünü açıkladı.

El-Halil vilayetinde ise Koruyucu Güvenlik birimi Emced Selhub isimli genci çalıştığı işyerine baskın düzenleyerek gözaltına alırken, Genel İstihbarat birimi de Beni Naim beldesi sakinlerinden ve El-Halil Üniversitesi öğrencilerinden Avni El-Hudur’u gözaltına aldı.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin ayrıca El-Halil’de Dura kenti sakinlerinden işadamı Ekrem Abdülaziz Ez-Zübedi’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

Kalkiliya’da da 17 yaşındaki Esyed Ahmed Berri’nin Koruyucu Güvenlik birimine ifade vermeye gittiği sırada darp edildiği ve işkenceye maruz kaldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.