FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka Güvenlik Birimleri Yedi Hamas Üyesini Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) başta olmak üzere direniş grupları üyelerini hedef almaya devam ediyor.

Batı Yaka güvenlik birimleri son olarak yedi Hamas üyesini gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan birinin Hamas’ın Nablus’taki liderlerinden ve bazılarının da öğrenci olduğu, iki Hamas üyesinin de güvenlik birimlerince ifade vermeye çağrıldığı bildirildi.

Koruyucu Güvenlik birimi Nablus’ta Hamas liderlerinden Ahmed Nebhan Sagr “Ebu Basir”i kentin doğusundaki ticarethanesine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Asker Mülteci Kampı sakinlerinden Sagr’ın işgal zindanlarında yatan eski esirlerden olduğu ifade edildi.

Ramallah’ta da Genel İstihbarat birimi Birzeit Üniversitesi öğrencisi Hasan Halid’i gözaltına aldı. Gazze’deki Eş-Şati Mülteci Kampı sakinlerinden Hasan Halid’in Birzeit Üniversitesi Ticaret Fakültesi’nin en başarılı öğrencilerinden biri olduğu belirtildi.

Genel İstihbarat birimi ayrıca Ramallah’ta Musab El-Bergusi’yi kaldığı eve baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Beytlahim’de ise Koruyucu Güvenlik biriminin eski esirlerden Ziyad Halil Ubeydat’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.