FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka istihbaratı, Hamas lideri Şeyh Riyad Vuleyvil’i gözaltına aldı

Batı Yaka’da Mahmud Abbas yönetimine bağlı İstihbarat birimi, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden 57 yaşındaki Şeyh Riyad Vuleyvil’i Kalkiliya kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İstihbarat birimi Perşembe günü ifade vermeye davet için kendisine verilen tebliğatnameyi almayı ve ifade vermeye gitmeyi reddeden Vuleyvil’in Kalkiliya’daki evine dün akşam (31 Aralık Cumartesi) baskın düzenledi.

Hamas Hareketi’nin Kalkiliya’daki önde gelen liderlerinden biri olan Şeyh Riyad Vuleyvil, birçok kez Siyonist işgal zindanlarında ve Ramallah yönetimi zindanlarında yattı.

Şeyh Riyad Vuleyvil’in dün akşam gözaltına alınmasının kent halkı arasında öfkeye yol açtığı ve yaşlı insanları dahi gözaltına almaktan kaçınmayan güvenlik güçlerinin pervasız tavrından şikayetçi olan halkın uzlaşı anlaşmasının ne derece ciddi olduğu sorusunu sormaya başladığı bildirildi.

Fetih ve Hamas hareketleri ulusal uzlaşı anlaşmasını hayata geçirmek için görüşmeler yaparken bölünmüşlük halinden beslenen ve uzlaşıdan zarar göreceğini düşünen bazı çevreler Filistin’de birlik ve bütünlük çabalarını baltalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.