FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da 7 Hamas mensubunu daha kaçırdı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki varlığını tamamıyla ortadan kaldırmak ve Arap ülkelerinde başlayan değişim rüzgârının Batı Yaka’da kendini hissettirmesini engellemek için yoğun çaba harcayan Abbas’a bağlı güçlerle Siyonist işgal güçleri, Batı Yaka’nın birçok şehrinde koordineli şekilde operasyonlar gerçekleştiriyor. Bu operasyonlar kapsamında Batı Yaka’da bugün (9 Mart Çarşamba) Abbas milisleri 7 Hamas mensubunu kaçırırken, işgal güçleri de Abbas’a bağlı zindanlardan yeni çıkmış 5 Hamas mensubunu kaçırdı.

Diğer taraftan Abbas güçleri işgal zindanlarındaki esaretten kurtulup özgürlüğe kavuşan Filistinlileri merkezlere çağırma işini de sürdürüyor. Birçok şehirde merkezlere çağrılan bu kişiler sorgu merkezlerinde insanlık dışı işkence gördükten sonra gece yarısı serbest bırakılırken, ikinci kez merkezlere gelmeleri isteniyor.

Abbas güçlerinin talimatıyla hareket eden Ramallah yönetimine bağlı askeri mahkeme ise Eylül 2010 tarihinden beri tutuklu bulunan Yusuf Avavide ile Kasım 2010 tarihinden beri tutuklu bulunan Ali Cemil Nassar’a dört ay daha ceza verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.