FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da direniş eylemleri sürecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Batı Yaka’da direnişin düşmana karşı başlattığı eylemlerin süreceğini belirterek, Abbas milislerinin düşmanla sürdürdüğü işbirliğine rağmen buradaki direnişin ayakta kalmaya kadir olduğunu ifade etti.

Bugün (02 Eylül Perşembe) Gazze’de basın toplantısı düzenleyen Hamas sözcüsü Ebu Zuhri, Mahmut Abbas’ın Filistin halkını temsil etmediğini, dolayısıyla düşmanla yaptığı müzakerelerin meşru olmadığını belirterek, bunun Arap ve uluslararası bir şemsiye altına alınmasının ise anlamsız olduğunu söyledi.

Müzakerelerin direniş projesini ortadan kaldıramayacağını belirten Ebu Zuhri sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas hareketi Filistin halkına yapılmak istenen komplolara karşı ümmetin dikkatini çekmeye devam edecektir. Hamas, Filistin halkının hakkını hedef alan hiçbir projeyi kabul etmeyecektir.”

El-Halil eyleminin ardından Abbas milisleri tarafından 550 Hamas mensubunun tutuklandığına ve sorguları takip için Abbas güçleri ile işgal güçleri arasında ortak bir komisyon kurulduğuna dikkat çeken Ebu Zuhri şöyle dedi: “Tutuklamalar ve tutuklamaların ardından yoğunlaştırılan güvenlik işbirliği, Abbas yönetiminin bütün birimleriyle işgalcileri koruyan bir karakola dönüştüğünü ortaya koyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.