FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da Hamaslıların sorgusunu siyonist subaylar yapıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı milislerin tutukladığı Hamas mensuplarının sorgusuna Siyonist subayların da katıldığını belirtti.

Hamas Hareketi konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “Batı Yaka’nın El-Halil, Ramallah ve Nablus şehirlerinde Abbas tarafından yaptırılan zindanlarda bulunan Hamas mensuplarının sorgusuna Siyonist iç istihbarat birimi ŞABAK’a bağlı subaylar da katılıyor”.

Hamas yaptığı açıklamada Abbas milislerinin sadece Ramazan ayında 920 Hamas mensubunu tutukladığını belirterek, bunlardan 780 kişinin El-Halil ve Ramallah eylemlerinin ardından tutuklandığına dikkat çekti.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Abbas milislerinin zindanlarında bulunan Hamas mensuplarına yönelik ağır işkenceler de sürüyor. Son olaylardan sonra daha da yoğunlaşan işkencelerin ardından sağlıkları bozulan 32 kişi hastanelere kaldırıldı”.

Tutukluların serbest bırakılmasını isteyen Hamas, Filistinli gruplardan ve insan hakları örgütlerinden olup bitene karşı suskunluklarını bozmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.