FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da tutuklamalarla direniş söndürülmek isteniyor

Gazze’deki Filistin direniş grupları, Abbas milislerinin Batı Yaka’da direnişi söndürmek için başlattığı tutuklamaların sonuç vermeyeceğini belirterek, FKÖ ve insan hakları kuruluşlarından Batı Yaka’da olup bitenlere karşı suskunluklarını bozmalarını istedi.

Filistin direniş grupları Batı Yaka’da devam eden tutuklamalar üzerine dün (07 Eylül Salı) Gazze’de ortak bir basın toplantısı düzenlediler. Direniş grupları toplantıda özetle şunları ifade ettiler: “Abbas milislerinin direniş güçlerine karşı yürüttüğü barbar takip, tutuklama ve işkenceleri şiddetle kınıyoruz. Direniş seçeneği stratejik bir seçenektir. Filistin halkının hakkını geri getirecek tek seçenek de budur. Düşmanla her türlü müzakereyi reddediyoruz ve düşmanla müzakerelere başlamanın da Filistin halkının hak ve hukukundan taviz verme anlamına geldiğini düşünüyoruz.”

Batı Yaka’da yapılan eylemleri tebrik eden direniş grupları, Kassam Tugayları tarafından gerçekleştirilen bu eylemlerin direnişin Batı Yaka’da hâlâ diri olduğunu kanıtladığını ifade ettiler.

Kassam’ın El-Halil ve Ramallah şehirlerinde yaptığı eylemlerin ardından Abbas milislerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda şimdiye kadar 750 kişi tutuklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.