FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’da üniversite seçimlerinde yapılan hileler kaygı vericidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Batı Yaka’daki birçok üniversitede yapılan öğrenci birliği seçimlerinin çok çeşitli hilelere ve güvenlik güçlerinin müdahalesine şahit olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, (30 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, seçimlerin şeffaflığına zarar verecek birçok eylemin gerçekleştiği ifade edilerek, güvenlik birimlerinin İslami hareketi destekleyen bazı öğrencileri ve velilerini arayarak tehdit ettiği kaydedildi.

Ebu Zuhri, güvenlik birimlerinin ayrıca İslami harekete oy vermesi beklenen öğrencilerden oylarını cep telefonuyla kaydedip güvenlik birimi temsilcisine teslim etmelerini istediğini bildirerek, öğrenci aktivistlerden birçoğunun güvenlik birimlerine ifade vermeye davet edildiğini ve bazılarının da seçimlerden hemen önce gözaltına alındığını söyledi.

Bazı üniversitelerde mezun olan öğrencilerin de seçimlerde oy kullandıklarının tespit edildiğini belirten Ebu Zuhri, Hamas Hareketi olarak gelecekte yapılacak seçimler için kaygılı olduklarını ifade etti.

Batı Yaka’da güvenlik birimlerinin baskılarına son verilmesini isteyen Ebu Zuhri, İslami hareket öğrencilerini de üniversite seçimlerinde kazandıkları başarıdan dolayı kutladı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.