FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’daki gözaltılar müzakerelerin bir gereğidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Batı Yaka’da Hamas üyelerini hedef alan gözaltıları şiddetle eleştirerek, Abbas milislerinin milletvekillerinin ofislerine ve evlerine baskın düzenlemesini ve milletvekillerinin yakınlarını gözaltına almasını Filistin meşruiyetinin simgelerine saldırı olarak nitelendirdi.

Hamas Hareketi Basın Bürosu bugün (24 Ağustos Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Batı Yaka’da halkımıza yönelik sürdürülen bu azgın saldırı, Washington’da başlayacak anlamsız müzakerelerin hemen öncesinde yapılması gereken bir iştir. İşgalcinin güvenliği ve Batı Yaka’daki gaspçıların rahatı için Amerikalı General Keith Dayton gözetiminde Siyonist işgalciyle sürdürülen güvenlik koordinasyonu politikasının kirli bir ürünüdür” ifadelerine yer verildi.

Gayrımeşru Selam Feyyad hükümetini ve başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas yönetimini gayrı milli politikalardan vazgeçmeye çağıran Hamas Hareketi, gözaltına alınanların tamamının hayatından Feyyad hükümetinin ve Abbas yönetiminin sorumlu olduğunu ifade ederek, Oslo takımının zindanlarında bulunan siyasi tutukluların hepsinin serbest bırakılmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.