İslami Davet

Batı Yaka’daki memurlar Fetih adaylarına oy vermeleri yönünde uyarılıyor

30 Eylül 2012 21:50

İşgal altındaki Batı Yaka’daki güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı kurumlarda çalışanlar önümüzdeki yerel seçimlerde Fetih Hareketi listesi lehine oy kullanmaları konusunda uyarıldı.

Kaynaklar, memurlara yapılan baskının Ramallah yönetiminin görünürde bağlı kalmaya çalıştığı tarafsızlık ilkesine aykırı olduğunu belirterek, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin de yayınladıkları talimatlarla çalışanlarından Fetih listeleri lehine oy kullanmalarını istediğini söyledi.

Güvenlik birimi çalışanlarının Fetih lehine oy kullanmamaları halinde hesaba çekilecekleri belirtilirken, aynı tehdidin sivil memurlara da yapıldığı kaydedildi.

Batı Yaka’da yapılacak yerel seçimler için aday olma süreci tamamlandıktan sonra Fetih Hareketi ve Ramallah yönetimi güvenlik birimlerinin tehdit kampanyası başlattığını ifade eden kaynaklar, tehditler sonucu Fetih Hareketi tarafından aday gösterilmediği halde aday olan bazı Fetih üyesi adayların adaylıklarını geri çektiğini bildirdi.

Kaynaklar, Fetih’in isteği dışında aday olan Dr. N.A.’nın tehdit telefonları aldığına ve Filistinli doktoru adaylıktan çekilmesi yönünde tehdit edenlerin “Seni biz yükselttik, oradan geri indirmesini de biliriz” dediğine dikkat çekti.

Batı Yaka’daki memurlar Fetih adaylarına oy vermeleri yönünde uyarılıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık