FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’daki operasyonların amacı uzlaşıyı engellemektir

Filistinli milletvekili Riyad Raddad, işgal güçlerinin Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerine ve üyelerine yönelik operasyonlarının Filistin halkının geçtiği her aşamayı başarısız kılma çabasının ürünü olduğunu söyledi.

İşgal yönetiminin Filistin halkına baskı yapmaya alıştığını ve bunun yeni bir durum olmadığını ifade eden Raddad, Quds Press Ajansı’na yaptığı açıklamada, uzlaşı çabaları devam ederken işgal yönetiminin bu çabaların başarıya ulaşmasını engellemek veya en azından geciktirmek için her türlü yola başvurduğunu belirtti.

İşgal güçleriyle Batı Yaka’daki güvenlik birimlerinin düzenlediği operasyonların aynı döneme denk geldiğine de işaret eden Raddad, Filistinlilerin ve dünyadaki özgür insanların bu duruma şaştığını söyledi.

“Uzlaşı Allah’ın izniyle gerçekleşecek. Ne işgal yönetiminin operasyonları ve ne de Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimlerinin operasyonları uzlaşıyı engelleyebilecek” diyen milletvekili Raddad, söz konusu operasyonların uzlaşının sağlanmasını geciktirebileceğini fakat sonuçta Filistin halkının hedefine ulaşmasını engelleyemeyeceğini ifade etti. Hamas milletvekili, işgal yönetiminin Filistin halkını birlik ve bütünlük içinde görmek istemediğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.