FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’nın ihtiyacı olan tek şey özgürlüklerin serbest bırakılmasıdır

Siyonist işgal yönetimi tarafından Ramallah’a sürgün edilen Kudüs milletvekili Ahmed Atvan, Batı Yaka’nın uzlaşı konusunda ihtiyacı olan şeyin özgürlüklerin serbest bırakılması olduğunu söyledi.

Atvan, verdiği röportajda, “Batı Yaka’nın uzlaşı için tek bir şeye ihtiyacı var: Tüm vatandaşlar için özgürlüklerin serbest bırakılması” diyerek, siyasi gözaltıları ve işten çıkarmaları eleştirdi. Atvan, Batı Yaka’da hayır kurumları ile derneklerin kapatılmasına, siyasi ve sendikal çalışmaların güvenlik birimleri tarafından engellenmesine son verilmesini de istedi.

Hamas ve Fetih arasında imzalanan uzlaşı anlaşmasının Mahmud Abbas başkanlığında ulusal birlik hükümetinin teşkilinden hemen sonra Filistin Parlamentosu’nun güven oylaması için toplantıya çağrılmasını içerdiğine işaret eden Atvan, Filistin Parlamentosu’nun uzlaşı anlaşmasının uygulanmasının önünde engel olmayacağını söyledi.

Siyonist işgal yönetimi tarafından zorla Kudüs’ten Ramallah’a uzaklaştırılan milletvekili Atvan, Kudüs’ün havasından başka bir havayı solumayı düşünemediğini ve en kısa sürede Kudüs’e geri döneceğine inandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (47) içerik yüklenmiştir.