FilistinHaberlerOrtadoğu

Batı Yaka’nın Nablus kentinde Gazze’ye destek gösterisi yapıldı

İşgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus kentindeki Ticaret ve Sanayi Odası’nın önünde dün (22 Ağustos Pazartesi) onlarca Filistinli Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını protesto için gösteri yaptı.

Kuşatma altındaki Gazze halkına destek için Direniş Grupları Koordinasyon Komitesi’nin çağrısıyla gerçekleştirilen gösteriye çeşitli gruplardan ve kurumlardan Filistinli vatandaşlar katıldı.

Batı Yaka halkının Gazze Şeridi halkına desteğini ilan etmek için gösteriye katıldıklarını bildiren Filistinliler, Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ni hedef alan ve şu ana kadar on beş Filistinlinin şehit olmasına ve onlarcasının da yaralanmasına neden olan saldırıları kınadıklarını ifade ettiler.

Gösteriye katılanlar ayrıca, Siyonist işgal rejimini ve cinayetlerini protesto eden pankartlar taşıdı.

Gazze Şeridi’ndeki İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, önceki gün (21 Ağustos Pazar) akşamı düzenlediği basın toplantısında Perşembe gününden itibaren Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırılarında üçü çocuk ve biri doktor on beş Filistinlinin şehit olduğunu ve on ikisi kadın, on beşi çocuk ve biri ilk yardım görevlisi olmak üzere elli beş kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.